RSS

Lpg li Pejo 206 Rölanti Sorunu Ve Mücadelem :)

22 Ekim 2015 ~ laleblog — Otomobil

Daha önce de belirttiğim gibi peje serilerinin bir çoğuna bindim ve bu araçların arızaları hakkında sizleri de bilgilendirmek istiyorum. Bu yazımda size peugeot araçlarının lpg ile imtihanından bahsedeceğim :)

Önce 206 aracıma lpg taktırdığım anımla başlıyayım. Aracıma atiker marka sıralı lpg taktırdım ve o andan sonra olan oldu :) kendi kendine dip gaz vermeler, kendi kendine stop etmeler…falan artık epey bıkmıştım. Ama olay asıl bundan sonra başlıyor aracımı ustama götürdüm ve durumu anlattım, rolanti sensörünün değişmesi gerektiğini söyledi fiyatınında 60 lira olduğunu belirtti bende degistir dedim ama sadece 1 gün sorunsuz binebildim

Akabinde arıza hemen başladı, bu taktığımız yan sanayi dedi orjinal çıkma alalım bu da 80 lira dedi gittik aldık çıkmacıdan ve bu da sadece 4-5 saat dayabildi :) bu sefer başka bir ustanın yolunu tuttum o da gaz kelebeğinin komple değişmesi gerektiğini anlattı ve epeyde pahalı bir parça olduğunu duydum ama yaptırmak zorundaydım.

Çünkü arabayı o halde ne elimden çıkarabilirdim ne de ben binebilirdim yaklaşık 300 tl ye boğaz kelebeği ve rolanti sensörünün orjinalini aldım. Sorunum çözüldümü diceksiniz. Hayır çözülmedi sadece stop etmeler yarı yarıya düştü diyebilirim o araca o şekilde binmek zorunda kaldım. Ve bu sorun 106 aracımda da başıma geldi  ve yine atiker vardı.

Sonuç olarak ondan sonraki hiç bir pejo aracıma atiker taktırmadım. En son aldığım X-line serisi 206 arabama brc taktırdım şu an çok rahatım. Aracın gazlı olup olmadığını ne zaman gaza geçtiğini dahi anlamıyorum.

Etiketler:

"Lpg li Pejo 206 Rölanti Sorunu Ve Mücadelem :)" yazısı için hiç yorum yapılmamış..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sperm Kalitesini Arttıran Yiyecekler