RSS

Albea 1.4 Sole – Premio İncelemem

25 Mayıs 2018 ~ laleblog — Genel, Otomobil

IMG_20180421_184849_1
Kullandığım araçları sizler için analiz etmeye devam ediyorum :) Geçtiğimiz günlerde 1.4 motor Albea premio serisine uzun bir süre binme şansı yakaladım ve sizler için artı ve eksilerini tarafsızca anlatmaya çalışacağım

 

1.4 Albea Sole Premio Serisinin Özelliklerinden bazıları;

Araç 2009 model 1.4 motor 75 beygir ve lpg li idi. Premio serilerini bilenler bilir, araçta ABS-Klima ve bir adet hava yastığı bulunmakta. Ayrıca hız uyarı sistemi, yol bilgisayarı ve içeriden açılan bagaj kapağına sahip.  Parasına göre bu özellikler pekte fena sayılmaz.

Kronik  Sorunlar ;

Bu motorun aynısını grande punto da da test etme şansı bulmuştum, motorun kronik bir sorunu var sert kalkışlarda motor bizzat kendisi kaputa çarpacak kadar tak tak diye vurur bulunduğu yere ve bu gerçekten çok sinir bozucu. Bu sorun için 3 tane motor takozu değiştirdim fakat çözememiştik. Aynı sorun bu albea da da mevcut. Demek ki kronik bir sorun.

En önemli sorunlarından bir tanesi de teyp üzerindeki tuşların kısa süre içerisinde beyazlaması. Sanırım bu sorun tüm fiat araçlarında var.

Albea m Su Alıyor :)

Şöför tarafının su alması sanırım en sinir bozucu yanıydı. Bu araçların ön cam altında kalan su giderleri çok kolay bir şekilde tıkanıyor bu yüzden kanaldan atılamayan tüm yağmur suları olduğu gibi aracın içerisinde kalıyor. en az 4 parmak kadar su aldığını biliyorum :(

 

Albea Ve Hız ?

Uzun yola çıkma şansım oldu paralı yolda biraz denemek istedim araç 110 km/h saat hıza gelir gelmez güvensizliğini hissettirmeye başladı sanki birazdan kanatlanıp yan şerite inecek gibi mükemmel bir adrenalin yaşamama sebep oldu. O günden sonra iki kere farklı rot balans firmalarına gittim ön takımın mükemmel olduğunu söylediler. Sorunu anlattığımda ise 110 u geçmeme mi tembihlediler :)

 

Bu arabanın hiç mi güzel yanı yok Kardeşimmm ???

  • Parçaları gerçekten ucuz
  • Arka diz mesafesi harika diyebilirim. Bu aracın arka koltuğundaki genişlik ve uzunluk clio gibi araçlarda kesinlikle yok.
  • Yakıt olayı çok güzel lpg de bile dizel ile aynı değerleri aldım diyebilirim
  • Kliması harika soğutuyor. Ford dan sonra ilk defa böyle güzel soğutan bir klima gördüm.
  • Vites geçişleri güzel
  • Hidrolik direksiyon bu araca göre gayet yumuşak ve konforlu
  • Araç çok yüksek, dağ bayır tırmanabilirsiniz. Yere değmez.

 

 

Not: Resimdeki araç, anlattığım aracın ta kendisidir.

Etiketler:

"Albea 1.4 Sole – Premio İncelemem" yazısı için hiç yorum yapılmamış..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sperm Kalitesini Arttıran Yiyecekler