RSS

Alışverişte İstanbul Kart Dönemi !

bir 19 Kasım 2015 ~ laleblog — Genel, Teknoloji

İstanbul kart, İstanbul halkının gündelik yaşamına gireli çok olmadı ama mükemmeliyeti hedeflediği ortada. Evet yanlış okumadınız istanbulkart artık kredi kartları gibi alışveriş kartı oluyor. Cafelerde, restaurantlarda, benzin istasyonları ve benzeri yerlerde kullanılması için yeni pos cihazlarına uyarlanmaya başlandı bile. İstanbul Büyükşehir Belediyesi meclis başkan vekili Ahmet SELAMET in yönettiği meclis toplantısında;

büyükşehir belediyesi iştiraklerinden BELBİM’in projelendirdiği ve toplu ulaşımda yoğun olarak  kullanılan “İstanbulkart’ın”, alışveriş ve diğer şehircilik uygulamalarında da  kullanılabilecek nakit para kartına dönüştürülmesi ve bu konuda BELBİM’e 15 yıl  yetki verilmesi oy çokluğuyla kabul edildi.

Ayrıca yine istanbul büyükşehir belediyesi iştiraklerinden “İSPARK” a araçlarını bırakanlar da istanbul kartlarıyla kolayca ödeme yapabilecekler.

Belbim bu proje için İstanbul Büyükşehir Belediyesine 1.5 milyon TL + KDV katkı payı ödeyecek.

Benim düşüncem ise; istanbul kartın özellikle web üzerinden yapılan alışverişlerde kullanılması daha güvenli olacaktır. Çünkü kredi kartı değil nakit kart niteliğinde olacaktır, bu yüzden içerisine haracayabileceğimiz kadar nakit yükler ve alışverişimizi tamamlarız.

Etiketler:

"Alışverişte İstanbul Kart Dönemi !" yazısı için bir yorum yapılmış.

  1. Mehmet diyor ki:

    İstanbul kartın tam olarak ne zaman çıkacağı belli oldu mu? Birde içerisine parayı bankalardan mı yükleyeceğiz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sperm Kalitesini Arttıran Yiyecekler