RSS

Arabamın kaloriferi ısıtmıyor ?

2 18 Aralık 2015 ~ laleblog — Otomobil

Bugün kış mevsimi soğuk yüzünü epeyce göstermeye başladı, ve aracımın kaloriferini açtığımda aracın içi buz gibi oldu çünkü kalorifer soğuk üflüyordu, herşey normaldi ama kalorifer sıcak üflemiyor aksine aracın içini normalden daha da soğuk yapmıştı.

Aklıma bir çok şey geldi acaba sıcak ve soğuğu ayıran buton mu bozuk ya da conta mı yanık veya lpg takılırken kalorifer hortumları yanlış mı takıldı ? Hemen oto elektrikçisinin yolunu tuttum, usta biraz inceledikten sonra, kalorifer peteğinin tıkalı olduğunu, cihaza bağlayacağını söyledi, eğer cihazla açılırsa 135 tl olduğunu açılmazsa sadece ilaç ücreti alacağını (50 tl), söyledi, ha bir de kalorifer peteğinin patlama ihtimalinin olduğunu da söyledi, bir de kesin yöntemin torpido nun sökülmesini ve peteğin o şekil temizlenmesi gerektiğini ücretinin de 400 tl olduğunu aktardı sağolsun. Usta o kadar umutsuz du ki yaptrmak istemedim :) gerçekten moralimi bozdu :)

Güngörene doğru gittim çok tesadüf Aşucuoğlu oto Servisi diye bir yer gördüm ve direk durumu anlattım fiyat dahi sormadan , hemen şuraya çek temizleyelim dediler, dediklerini yaptım ve araca kocaman yeşil renk bir cihaz bağladılar, kalorifer peteğinin giriş ve çıkış hortumuna bağladıkları bu cihazla peteğe ilaçlı su verdiklerini söylediler.

Yaklaşık  bir saat boyunca araca takılı kalan bu cihaz sonucunda kaloriferim sanki sıfır araçmış gibi sımsıcak üflemeye başladı, inanın hiç beklemiyordum, ve sadece 80 tl aldılar. Tavsiye ederim. Güngören de bağcılar devlet hastanesinin arka caddesinde Aşucuoğlu diye kocaman bir servis burası. Ha bu arada reklam falan yapmiyorum :) hakliya hakkini vermek lazim malum bu devirde adam gibi usta bulmak zor…

Etiketler:

"Arabamın kaloriferi ısıtmıyor ?" yazısı için 2 yorum yapılmış.

  1. Soğuk kış günlerinde araçlarında kalorifer sıkıntısı yaşayanlar için yararlı bir makale hazırlamışsınız teşekkürler.

  2. soğuk günler malum illaki tamirci lazım olur akılda bulunsun ;:D 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sperm Kalitesini Arttıran Yiyecekler