RSS

Citroen C-Elysee Alınır mı?

2 08 Temmuz 2016 ~ laleblog — Otomobil

Merhaba değerli blog takipçilerim, bu yazımda sizlere Citroen in C-Elysee modelinden bahsedeceğim. Öyle uzun uzadıya, profesyonel bir anlatım olmayacaktır elbette, fakat az da olsa yol göstereceğinden eminim.

C-Elysee modelini henüz 1000 km de iken kiralama şansı buldum, araç 1.6 HDİ (dizel) Motor a sahipti. Ve Exclusive serisiydi.

İlk izlenimim çok iyi oldu, çabuk hızlanıyor, rahat konforlu bir sürüş keyfi sunuyordu. Orta konsolda ki kolçak çok hoşuma gitti, sağlam ve rahat bir yapıya sahip.

Aux ve usb girişleri tam anlamıyla işini yapıyor, ayrıca telefonu sarj etmek içinde gayet kullanışlıydı.

Bagaj hacmi bence yeterli 506 litre hacime sahip. 3 Adet büyük bavulu istedigim gibi sığdırdım.

Klima açıldığında motorun gücünü pek etkilemiyor, bu yüzden gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor.

Cruise control ve hız limitleyici gerçekten çok kolay kullanılıyor. Kumandası zaten eski  peugeot araçların teyp/radyo kumandasının hemen hemen aynısı. Bu yüzden  eski peugeot kullacıları bu kumandayı kullanmakta hiç zorluk çekmeyeceklerdir.

Yakıtı gayet ekonomik buldum.

Ve birde uzun yol performansından bahsedelim;   :)

Araç çabuk hızlanıyor fakat 130-140 lı hızlara gelindiğinde arabanın ne yapacağı belli olmuyor, hatta bir keresinde ankara dolaylarında aracın kontrolünü kaybedecek gibi oldum, direksiyonu iki elimde tutmazsam inanın kendimi sağ bariyerlerde bulacaktım. Sonrasında anladım ki çok hız yapmamak lazım mış :) yani bu aracın yol tutuşundan pek bir şey beklememek lazım.

120 li hızlara gelir gelmez içeriyi rüzgar sesi kaplıyor, bunu hiç beklemiyordum çünkü en nefret ettiğim durumlardan bir tanesidir. Daha öncelerde sahibi olduğum megane 2 araçta bile bu yoktu.

Yıl olmuş 2016 citroen araçların cam açma düğmeleri hala abuk subuk yerlerde :) ön camları açmak için vites kolunun çevresindeki tuşları kullanmak zorunda kalmak gerçekten çok zor. Arka camlar da  bu durumdan nasibini almış, arka camlar ise iki ön koltuğun arasındaki koçağın hemen arkasında yer alıyor, yani arkada oturan birisi camı açmak için eğilip büzülmek zorunda kalıyor.

Özetle ben hiç beğenmedim bu aracı, hala bir Linea alternafi değil.

Etiketler:

"Citroen C-Elysee Alınır mı?" yazısı için 2 yorum yapılmış.

  1. Evrak Çantası diyor ki:

    Güzel bilgiler, oldukça objektif yaklaşmışsınız. Paylaşım için teşekkürler.

  2. Sakal Modelleri diyor ki:

    Bir citroen c4 dizel kullaıcı olarak aracım 300.000 km’ye gelmesine rağmen motoru halen taş gibi. Citroen markası bana çok güven veriyor ve alınabilir bir otomobil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sperm Kalitesini Arttıran Yiyecekler