RSS

Düğün Dernek 2 Sünnet Film Eleştiri-Yorum

4 07 Aralık 2015 ~ laleblog — Sinema

Düğün Dernek 2 Sünnet Filmini Airport Sinemalarında dün (06.12.15) izleme şansı buldum. Öncelikle tüm kadronun kocaman bir teşekkürü hakkettiğini belirteyim. Çünkü uzun zamandır sinema salonunda bu kadar gülmemiş eğlenmemiştim. Tüm salon, filmin başından sonuna kadar aralıksız kahkaha attı desek yeridir herhalde. Murat Cemcir ve Ahmet Kural a ayrıca şükranlarımı sunuyorum.

Şunu bir kez daha anladık ki;

Bir film de küfür olmadan da seyirciyi güldürmek mümkünmüş. Bu filmde küfür neredeyse hiç yoktu diyebilirim, bunun yerine ustaca kurgulanmış espriler ve komik sahneler vardı ve bu espriler filmin akışına göre harika kurgulanmıştı.

İşte Ahmet Kural ve Murat Cemcir in Muhteşem Performansı ;

 

Özellikle Ahmet Kural ın Mustafa Keser rolüne bürünmesi ve o sahnede şarkılar söylemesi ayrı bir tat, ayrı bir güzellik kattı çok ama çok güldürdü.  Tüpçü fikret ve Sivas otelde çalışan kızın sevgili olması filmin üçüncüsünün çekileceğinin sinyali gibiydi, tüpçü fikret bu sefer muradına erecek sanırım :) .  Ha bi de muallim karakteri bu kez biraz daha komikti. Zaten filmin en güzel en duyulmamış esprisini de muallim bey kaydetti :) Buradan yazmak istemiyorum bence muallimin okul içindeki sahnesini izleyin derim, salondaki seyircilerin gülmekten kırıldığı bir sahneydi.

Düğün Dernek Muallim

Ha bi de yine kardeş payı dizisinden bir çok transfer vardı, zabıtalar,sezai,şerif abi, ve hilmi karakteriyle ünlenen Şinası Yurtsever, “Yılmaz” karakteriyle filme harikulade bir hava katmışlardı.

 

Şinasi Yurtsever

Büyük Hilmi

 

Bence vakit kaybetmeden izlenmesi gereken bir film …

Etiketler:

"Düğün Dernek 2 Sünnet Film Eleştiri-Yorum" yazısı için 4 yorum yapılmış.

  1. bayram diyor ki:

    Gayet kötü 5 yerde güldüm.

  2. Tuğçe diyor ki:

    sana katılmıyorum bence mükemmeldi.

  3. ipatty diyor ki:

    bencede çok iyiydi tuğçe sana katılıyorum

  4. Kesinlikle çok güzel bir filmdi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sperm Kalitesini Arttıran Yiyecekler