RSS

Ethereum Mining İçin Hangi Ekran Kartı ?

bir 23 Şubat 2018 ~ laleblog — Coin Dünyası

ethereum ile ilgili görsel sonucu         Uzun süredir ethereum mining için uğraş veriyorum ve bu uğraşlarımla beraber  gayet pahalı tecrübeler edindim. Pahalı diyorum çünkü tek sebebi ülkemizde hatta dünyada ekran kartlarının saçma bir şekilde pahalı olması.  Bu makalemde bazı tecrübelerimi sizlerle paylaşmanın faydalı olacağını düşünüyorum.

Review: AMD Radeon Vega RX 64 Air-cooled

Ethereum Madenciliği İçin Ekran Kartı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

  • Mining için seçeceğimiz kartların güç tüketim kartlarını dikkate almalıyız. Zira fazla güç tüketen bir kart ile mining yapmak pek kazançlı olmayacaktır.
  • Kartların belleklerine dikkat etmeliyiz, bellek miktarı miminum 4 Gb olmalıdır. 2 gb bir kart ile asla ethereum kazamazsınız.
  • Bit değeri çok önemli olmasada minimum 256 bit olmasını tavsiye ederim. Eğer madencilikte para kazanamazsanız GTA 5 oynarsınız :) veya oynayacak olanlara kartınızı rahatça satabilirsiniz.
  • Kartların fanları çok önemli, kartınız sağlam bir soğutmaya sahip olmalıdır. Madencilikte kullanılan kartlar çok yüksek frekanslarda çalışır ve çok fazla ısınırlar. Soğutma yeterli olmazsa sisteminiz mutlaka kapanacaktır. Daha kötüsü kartınıza da zarar verecektir.
  • Alacağını kartın kazım gücünü mutlaka araştırınız zira bazı ucuz kartlar pahalı kartlardan daha iyi performans göstermektedirler. ”  https://www.cryptocompare.com ”  adresli site ile , satın almak istediğiniz kartın kazım gücünü ve kazandırabileceği coin miktarını hesaplayabilirsiniz.

Sistemimde Hangi Kartları Kullandım Ve Kazım Güçleri Nedir ?

Kendi kurduğum sistemde Amd Chipsetli RX570 ve Rx 480 Serilerini kullandım ve gayette memnunum, bir süre kartlara herhangi bir güç aşırtma(Overclock) yapmadan kullandım;

Rx 570 serisi kartlarım yaklaşık 18 Mhs ile kazım yapmaya başladılar, Rx 480 kartlarım ise gayet başarılı bir şekilde 22 Mhs ile yollarına devam ettiler. Fakat bir süre sonra kartlara bios mod yapmaya karar verdim, bios mod işleminden sonra ise RX570 kartım 29 Mhs, Rx480 Kartım ise 31 Mhs civarı kazım gücüne erişti ve kazancım neredeyse ikiye katlandı.

 

Sizlere deneyimlerimi aktarmaya devam edeceğim….

 

 

Etiketler:

"Ethereum Mining İçin Hangi Ekran Kartı ?" yazısı için bir yorum yapılmış.

  1. laleblog diyor ki:

    fd

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sperm Kalitesini Arttıran Yiyecekler