RSS

Fiat Uno Fren Balatası Ötmesi

09 Kasım 2015 ~ laleblog — Otomobil

Fiat uno marka aracımın bakımlarını yaptıtırırken fren balatalarınında bittiğini fark ettim ve ustamdan değiştirilmesini istedim. Ustamında tavsiyesi üzerine hemen parçacıya gidip Trw marka fren balatası satın aldım. Servisten çıkar çıkmaz frene bastığım zaman frenlerden aşırı rahatsız edici bir ses geliyordu, ustama sorduğumda balataların yeni olduğunu zamanla geçecegini söyledi. Bende ustama güvenerek yani sesin geçici olduğunu umarak yoluma devam ettim.

Fakat yaklaşık 2000 kilometre oldu ama ses giderek artmaya başladı, hele ki otoyolda dahi frene bastığımda insanların sesi duyup bana bakmaları artık sabrımı taşırdı ve farklı bir özel fiat servisine gidip durumu anlattım tek çarenin orjinal balata almam olduğunu belirttiler hemen servise gidip opar marka uno balatalarını sadece 20 tl farkla satın aldım ve yine özel servise gidip montajını yaptırdım.

Ve sonuç — Mutluluk :) — Kesinlikle ses seda yok ve en önemlisi uno larda zaten zayıf olduğu söylenen frenler bir hayli güven verici  hale geldi.

Kısacası özellikle fiat parçası alırken orjinalinin zaten ucuz olduğunu bilmekte fayda var. Yani 10-20 tl için iki defa işçilik parası vermemek gerek.

Etiketler:

"Fiat Uno Fren Balatası Ötmesi" yazısı için hiç yorum yapılmamış..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sperm Kalitesini Arttıran Yiyecekler