RSS

Hangi Taşeronlar Kadroya Alınacak ?

15 Kasım 2015 ~ laleblog — Genel

  Kamu sektöründeki işlerin önemli bir bölümü taşeron diye adlandırılan çağ dışı bir çalışma sistemiyle yürütülmekte. Mevcut hükümet seçim öncesi kamu çalışanlarını kadroya alacaklarını vaatleri arasına aldı,  bu vaatleri reklam bilboardlarında boy boy gördük ve seçim sonrası da aynı parti kamuda çalışan tüm taşeronları kadroya alacağını açıkladı fakat seçim sonrası işlerin pekte öyle olmadığını bazı kritelerinin olduğunu söylediler. Taşerona verilen iş kollarını  Asıl iş-Yan iş olarak ikiye ayıracaklarını asıl işi yapan kimseleri kadroya alacaklarını belirttiler.

Peki asıl işi yapanlar kimler? Mevcut bakanların yaptığı açıklamaya göre kamu da olmazsa olmaz işleri yapanlar muhakkak kadroya alınacak. Bende kamuda çalışan birisi olarak, olmazsa olmaz işleri şu şekilde anlıyorum, masa başında çalışan, kadrolu memurla aynı işi yapan şirket-taşeron personelleri olarak görüyorum. Örneğim kamu da temizlik personelleri ve güvenlik vs. gibi iş kolları yan iş olmaktadır.

Önümüzdeki 6 ay içerisinde kadro durumlarının açıklanacağını söyleyen Faruk Çelik, kimsenin bu konuda yorum yapmamasını isteyerek çalışmaları bakanlığının titizlikle yapacağını belirtti.

Etiketler:

"Hangi Taşeronlar Kadroya Alınacak ?" yazısı için hiç yorum yapılmamış..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sperm Kalitesini Arttıran Yiyecekler