RSS

Kol Kırılması Hakkında Bilinilesi Şeyler :) Atel Nedir.

21 Ağustos 2016 ~ laleblog — Sağlık

Hayatımda ki ilkler gerçekleşmeye devam ediyor :) geçen ay maalesef ufak bir kırık yaşadım. Sol kolum radius kemiği dirsek tarafından kırıldı. Mükemmel bir ağrıyla Vakıf Gureba hastanesine koşturdum, hemen röntgen filmleri vesaire derken doktorum teşhisi koydu ve iyiki derini kesip yerinden çıkmamış dedi . Yoksa ameliyat edecekmiş :( .

 

 

Hemen alçı odasına alındım, sol kolum baş parmaklarımdan başlanarak taaa omzuma kadar alçıya alındı ve bu şekilde zor da olsa eve gelebildim. Ama gerçekten gelene kadar süper ağrılar çektim, çünkü alçı henüz ıslaktı ve bu yüzden çok ağırdı.

Kolum iki gün yukarı bakar şekilde duracakmış, bunu hemşire hanım söyledi . Ama ben bir günden fazla duramadım. Hemen bir özel hastane de aldım soluğu çünkü alçı beni çok rahatsız etmişti. Ve bu doktor da hemen alçıyı söktürdü, ha bu arada alçıyı söktürmek yaptırmak kadar çok meşakkatli bir işmiş. Hemşire hanım yaklaşık 45 dakika sökmek için aletlerle cebelleşti.

Bu hastane de de filmler falan derken kırığın önemli olduğunu fakat bu kadar alçıya gerek olmadığını, hatta ben alçı istemiyorum deyince atel diye birşeyden  bahsetti :) işte o an yüzümde ufaktan   bir tebessüm belirdi :)

Doktorla beraber alçı odasına indik ve atel denen bir maddeyi önce suya soktu sonrada sadece kolumun alt tarafından direseğime doğru 90  derecelik açıyla indirdi sonrasında ise pamuk ve bezle bir güzel sardı. Çok hafif ve çok estetik bir şey oldu :) yarım atele almıştı kolumu. Kaşınınca kaşıyabiliyor, istedigim zaman kolumu oynatabiliyordum.

Kısacası bu gibi durumlarda özel hastaneleri bir yoklayın derim. Hatta amerikan alçı, sentetik alçı tarzında daha güzel daha kullanışlı şeyler de varmış .

Etiketler:

"Kol Kırılması Hakkında Bilinilesi Şeyler :) Atel Nedir." yazısı için hiç yorum yapılmamış..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sperm Kalitesini Arttıran Yiyecekler