RSS

Megane HB 1.4 Nasıldır ? Alınırmı ?

2 09 Aralık 2015 ~ laleblog — Otomobil

  Renault Megane HB 1.4 Aracımı 8 ay kullandım. Araç Authentique serisiydi 2005 modeldi. Özellik olarak oldukça tatmin edicidir. 6 adet havayastığı, Abs, Klima, kartlı çalıştırma, start stop tuşu gibi özelliklere sahip. Donanım standartların biraz üzerinde olduğu için kasa, motora biraz ağır oluyor gibi, sanki 1.6 sı idealmiş gibi düşündürüyor. Fakat aracın en beğendiğim özelliği ses izolasyonuydu. Camları kapatınca sanki hiç ses yokmuş gibi mükemmel bir sürüş keyfi sunuyordu.

Bir de araçtan indikten sonra kapıları kilitleme tuşuna uzunca basınca ön camlar açık dahi olsa kendisi kapanıyordu, bunu da söylemeden geçemeyeceğim, harika bir özellik.

Frenler çok çok iyi diyebilirim, çünkü arka tekerlekler de ön tekerlekler gibi disk-balata sistemine sahip. Lpg de ise hiç sorun yaşamadım. Atiker marka lpg kiti vardı fakat servise bakım haricinde hiç gitmedim.

Aracın içi geniş hele ki bagajın hacmi süper, hatcback araç kategorisinde bence en geniş bagaj hacmine sahip araçtır.

Bence fiyatını hakeden bir araç. Bulunduğu yıllara göre çok çok iyi diyebilirim.

 

Etiketler:

"Megane HB 1.4 Nasıldır ? Alınırmı ?" yazısı için 2 yorum yapılmış.

  1. Sohbet diyor ki:

    harika bilgilendirme olmuş. Nasıl alınır hakkında verilen bilgiler şahane elinize sağlık

  2. 5 kişilik bir aile için tavsiyeniz olur mu? Sedan kasa araç düşünmüyorum, muhtemelen hatcback olacak fakat hatcbacklerde özellikle aile aracı olarak kullanılacaksa sorun olur diyorlar. İlk arabamı 2016 başında alacağım inşAllah.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sperm Kalitesini Arttıran Yiyecekler