RSS

Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur ?

bir 06 Ekim 2015 ~ laleblog — Havyanlar Alemi

Bu yazımızda sevgili hayvanseverler için :)

Bir çoğumuz evinde ofisinde muhabbet kuşu besleriz . Çok sevimli ve çok zeki olduklarını yazmama gerek yok herhalde. Muhabbet kuşlarını konuşturmak için en önemli kriter onları 2-4 aylık iken eğitmeye başlamak gerekmektedir. Çünkü bu yaştayken konuşmaya daha yatkındırlar.

Daha rahat konuşabilmeleri onların daha enerjik olmasını sağlamak gereklidir bunu da yulaf veya özel yemlerle sağlamak mümkündür. Özellikle yulaf ezmesini tavsiye ederim. Petshoplarda sadece muhabbet kuşları için satılan yulaf ezmeleri vardır.

 

Ayrıca erkek muhabbet kuşlarının konuşmaya daha elverişli oldukları da tarafımdan gözlenmiştir. Onların ürkek davranışlarından kurtulmak için kuşlarımıza marul, maydonoz ve çeşitli meyvelerle kandırabilirsiniz :) bu sayede size daha yakın olacaklardır.

Evin içerisinde serbest dolaşmasını sağlarsanız sizinle daha yakından iletişim kurabileceklerdir. Kuşların konuşabildiği kelimeler genellikle “ş” ve c, ç harflernin bolca olduğu kelimelerdir. Örneğin ; babacık, şapşal, cici kuş gibi. Bu arada benim kuşum şapşal demeyi çok sever :)

Bol Şanslar :)

"Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur ?" yazısı için bir yorum yapılmış.

  1. Online Petshop diyor ki:

    Seslerinizi teybe kaydedip ona dinleterek de öğretebilirsiniz. Kafesine ayna koyarak öğrendiklerini onunla konuşmasına, pratik yapmasına fırsat yaratın.Muhabbet kuşunuzun kısa sürede ve ilginiz doğrultusunda çok sayıda kelimeyi net olarak çıkarabildiğini göreceksiniz. Kelime haznesini de onunla muhabbetiniz doğrultusunda geliştirecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sperm Kalitesini Arttıran Yiyecekler