RSS

Opel Astra F Arızası-Şanzıman Arızası?

01 Kasım 2015 ~ laleblog — Otomobil

Opel astra triptonik vites H kasalarda ekranda yazan “F” arızası ile ilgili yazacağım, bu arıza kendi aracımda başıma geldi ve beni gerçekten çok uğraştırdı olur olmaz yerlerde yolda kaldım ve çok uğraştım.

opel astra h kasaAracımın genel ağır bakımlarını yaptırmak için opel güler e götürdüm aracımda baskı balata-rutin bakım-fren balataları gibi önemli parçaları tamamen degiştirdim.

Aracımı alıp 10 dakikalık bir yolculuktan sonra TEM otoyoluna çıktım en sol şeritte ilerlerken aracın birden gaz yemediğini farkettim hemen sağ şerite doğru yöneldim ve emniyet şeritine çekip beklemeye koyuldum. Ekranda Sadece F yazıyordu. araç çalışıyor fakat birtürlü vitese geçmiyordu.

Hemen 10 dakika önce çıktığım Opel Güler i aradım benim yapacak birseyim yok çekiciyi ara ben yollayamam diyip telefonu kapattılar. Onlardan beklediğim tek şey bana ücretli de olsa bir çekici yollamak ve aracıma tekrar bakmaktı çünkü servise uzaklığım en fazla 4 kilometre idi.

Neyse servisin bu yaptığı ayıba fazla girmek istemiyorum. Akabinde aracı kendi imkanlarımla baska bir opel servisine çektim şanzımanın üzerindeki vites değiştirici beynin arızalı olduğunu sökmenin uzun süreceğini ve epey zahmetli olduğunu söylediler. Ve yaklaşık 700 lira gibi bir masrafım olacagını belirttiler. Tamirden ziyade şanzıman beyninin sadece sökmesi 250 liraydı.

Özel bir opel servisinde şanzıman beynini söktürüp sanayi de beyinci selami diye bir  ustaya tamir ettirdim ve denildiği gibi 700 lira civarı bir ücret cebimden çıkmış oldu. Kısacası opel astranın triptonik vitesini alırken bir daha düşünmek lazım.

Ha bu arada resimdeki araçta kendi aracımdır :) Yani Resim çalıntı değildir :)

Etiketler:

"Opel Astra F Arızası-Şanzıman Arızası?" yazısı için hiç yorum yapılmamış..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sperm Kalitesini Arttıran Yiyecekler