RSS

Peugeot 106 Direksiyon Kutusu Boşluğu

2 27 Ekim 2015 ~ laleblog — Otomobil

Daha önceki yazılarımda da belirtmiştim pejo marka arabalara çok bindim hala da biniyorum ve şu bir gerçek ki bu araçlarda ön takım ve arka takımlardan gelen sesleri kesmek neredeyse imkansız :)

Bu yazımda pejo 106 aracımın ön takımından gelen seslerden bahsedeceğim aslında, bu araçlarda, zamanla direksiyon kutusunda ki aşınmalar sebebiyle boşluk oluşuyor ve ses yapmaya başlıyor, e tabi benim maceram da burada başlamış oluyor :) ;

Aracım Peugeot 106 Xr modeli,

 

Aracımdan gelen sesler artık iyiden iyiye rahatsız etmeye başlamıştı, önce bir rotbalans ustasına gittim, rot başlarını aks körüklerini değiştirmemi söyledi, fakat asıl sesin direksiyon kutusunda ki boşluktan kaynaklandığını belirtti. Gerçekten de dediği parçaları değiştirdim fakat sesin büyük çoğunluğu hala duruyordu ve gerçekten çok sinir bozucu bir hale gelmişti.

Bir kaç yerden fiyat aldıktan sonra Artı Hidrolik Direksiyon Servisinin yolunu tutmak zorunda kaldım. Bu firmanın en büyük avantajı ise kurumsal bir firma olmaları ve işlerinin sadece direksiyon olması ve ayrıca işlemleri bittikten sonra rot ayarına kadar yaptıktan sonra teslim ediyorlar.

Sanayi de bir ustaya gitsek, direksiyon kutusunu bir mekanik ustası sökecek, ve  direksiyon kutusunu bir başka yer tamir edecek, rot ayarını da başka başka bir usta yapacak ve hepsine ayrı ayrı para ödeyecektim. Artı direksiyon servisi bu işlerin tamamını 240 tl ye yaptı fatura kesti ve 1 yılda garanti verdi ayrıca kredi kartımla ödeme imkanımda oldu. Ses tamamen kesilmiş oldu.

Etiketler:

"Peugeot 106 Direksiyon Kutusu Boşluğu" yazısı için 2 yorum yapılmış.

  1. 106xs diyor ki:

    Bu direksiyon servis i nerede acaba

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sperm Kalitesini Arttıran Yiyecekler