RSS

Ziraat Bankası Taşeronlarına Kadro Veriyor Peki Ya Halk Bank?

bir 25 Kasım 2015 ~ laleblog — Genel

Ak partinin seçim öncesi vaatleri arasında yer alan ve en önemli vaatlerinden olan; kamuda ki taşeron işçi durumunu ilk olarak ziraat bankası gündemine taşıdı. Ziraat bankası şube ve iştiraklerinde görev yapan 2.707 personele kadro verecegini açıkladı.

Ziraat bankası, bünyesindeki taşeronların ilk etapta yüzde yetmişinin kadroya alınacağını ve geriye kalan personeli de kademe kademe kadrolu yapacağını belirtti.  Bu kararın 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren geçerli olacağı belirtildi. Kadroya alımlarda ilk kriter ;  taşeron çalışanların hakkında her hangi bir soruşturma olmaması, bankanın etik kurallarına uymaları olarak bildirildi.

Halkbank Çalışanları ;

Bu kararın Halk Bankasında çalışan taşeron güvenlik görevlileri içinde geçerli olması bekleniyor.  Fakat yapılan röportaj da Öz-Finans İş Sendikası Genel Başkanı Banka taşeron çalışanların Halkbank kadrosuna alınması konusunda bilgi vermekten kaçındı. Çalışmaların sürdüğünü belirtmekle yetindi.

Sendikadan Teşekkür;

Ayrıca Öz-Finans İş Sendikası; Ziraat Bankası yetkililerine Sosyal Medya üzerinden teşekkürlerini iletti.

Etiketler:

"Ziraat Bankası Taşeronlarına Kadro Veriyor Peki Ya Halk Bank?" yazısı için bir yorum yapılmış.

  1. beyincik diyor ki:

    Taşeronlara kadro verilmesi ile çıkan yasa haberlerinden sonra Ziraat ve Halk bankası ilk adımları attı. Aslında bu adım taşeronlar için sevindirici. Tabiki tüm kamu kuruluşlarında taşeronlara kadro uygulamasına geçilmesi biraz zaman alacağa benziyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sperm Kalitesini Arttıran Yiyecekler